Autor: 27.al

Këndonjësit / Nga 27.al -

Standardi i ri i Jolezës

Nga Luljeta Progni Joleza nuk do të jetë më drejtuese e FRESSH-it. Të gjithë mund ta marrin me mend pse, por fakti që vetë kryetari i PS-së nuk e kurseu…

OpEd / Nga 27.al -

Preshi është Red Bull-i ynë kombëtar

Nga Lorenc Vangjeli Në Austri është Red Bulli. Në Shqipëri është Preshi. I pari është një pije energjitike. I dyti është një perime e sinqertë. Edhe Austria, edhe Shqipëria, përveçse…

Llogje / Nga 27.al -

Luli u tregon grevën grevistëve të urisë

Kryetari i opozitës u rrëfeu grevën ish-studentëve grevistë. Të gjithë të pranishimit u habitën për entuziazmin e treguar nga shefi i opozitës dhe saktësinë e tij në renditjen e fakteve,…

Llogje / Nga 27.al -

Lorenci larton prasët

Lorenc Vangjeli ka vendosur një standard të ri filozofik në studion e Eni Vasilit. Gjatë një debati për situatën politike në vend në News 24 Lorenc Vangjeli shpjegon me një…

OpEd / Nga 27.al -

Nuk të shpëton Kerry

  Nga Frrok Çupi Mu duk se dikush në televizion, një nga aleatët politik të kryeministrit, gati po iu thoshte dëgjuesve: ” Hej!, rrini urtë, se Edi Rama, me një…

Llogje / Nga 27.al -

Berisha dhe Meta nostalgjikë për kohët e vjetra

Nuk ndahen nga sho-shoqi, megjithëse janë kundërshtarë. Duket sheshit që nostalgjia është ndjenjë e fortë, e cila i mundon shumë politikanët. Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë shfrytëzuar sërish një…