Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Art me bluzat e kombëtareve të futbollit (foto)

Nga Klodiana 0

Artisti italian Francesco Collu ka risjellë kryeveprat e artit botëror  në uniformat e kombëtareve të futbollit, duke filluar nga “Darka e fundit” e Leonardo Da Vinçi, “Nata e yjeve” e Vincent Van Gogh duke kaluar tek “Gruaja në muzg” nga Caspar David Friedrich.

Synimi i Collu ishte të lidhte pikturat që përfaqësonin një vend me ekipet e tyre kombëtare.

Një nga krijimet e tij më të mrekullueshme ishte bluzja e kombëtare së Hollandës, e cila u bë virale në internet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej