Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arsyet që do t’iu bëjnë ta fshini menjëherë Snpachat-in

Nga Rexhina Biba 0

Snapchat është një ndër aplikacionet më të përdorura dhe duke qenë e tillë, nuk vihet re rreziku që mund të përmbajë përsa i përket privatësisë. Në bazë të një studimi të bërë, ata që rrezikojnë më shumë nga ky aplikacion janë adoleshentët të cilët bëjnë foto dhe i postojn . Këto foto mund ti shohin miqtë e tyre për disa sekonda të caktuara.

“Kjo është edhe ndër arsyet kryesore pse Snapchat po përdoret nga shumë njerëz në botë, sidomos nga moshat e reja, për të parë se çka bën shoku ose shoqja, e kështu duke ngritur dëshirën për të parë më shumë”,  shkruan Adam McLane

Arsyeja tjetër:

Aplikacioni Snapchat po u krijon një jetë të rremë. Gjithçka që ju postoni është online dhe është publike. Edhe pse ky aplikacion e ka metodën që t’ia dërgoni fotografinë vetëm personi që dëshironi në privat, duhet ta dini se nuk ekziston një gjë e tillë. Çdo gjë që postohet në një aplikacion të tillë, kurdo do të dalë edhe në publikun e gjerë, ndaj kujdes së çfarë po i dërgoni shokut/shoqes ose familjarëve.

Mjafton ta kërkoni me emrin tuaj mesazhin që ia keni dërguar në privat personit të dëshiruar, Google e gjen menjëherë, andaj kjo nuk është privatësi, thotë studimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej