Arrestohet shqiptari me 13 kg kokainë në Itali

Duhet të lëçisni

Presidenti amerikan Joe Biden nënshkruan tre dokumentet e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Vetëvendosje do garojë në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri: Nesër prezantojmë kandidatët

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje...

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Një shqiptar 27-vjeçar, rezident në Cesenatico, Itali, është arrestuar nga karabinierët pasi është kapur me 13 kilogramë drogë, të ndarë në katër pako. Bashkë me të është arrestuar edhe një taksist 52-vjeçar, nga Pezaro.

Sipas asaj që është bërë e ditur nga karabinierët e kompanisë Cervia – Milano Marittima, një patrullë vuri re një person në drejtimin e një Mercedesi me sjellje që ngjallte dyshime. Karabinierët e ndoqën deri sa ai ndaloi pranë një supermerkatoje. Aty erdhi dhe e takoni një i ri me biçikletë, i cili mbante një çantë në dorë. Çiklisti hyri në makinë e doli pas pak sekondash, pa çantë.
Karabinierët ndërhynë dhe ndaluan makinën e 52-vjeçarit, ndërsa një patrullë tjetër e thirrur në ndihmë ndaloi 27-vjeçarin. Në makinë, poshtë sediljeve të poshtme u gjet çanta me katër pakot e kokainës. Me dyshimin se 27-vjeçari mund të ishte furnizues droge, karabinierët ushtruan kontroll edhe në shtëpinë e tij, disa qindra metra larg vendit të dorëzimit.

Aty gjetën tetë kile të tjera kokainë, me ambalazhim identik me drogën që u gjet në makinë.

Në shtëpi ishin edhe 13 mijë euro. Të dy janë arrestuar dhe gjenden në burgun e Forlisë.

Ndërkohë, italiani e ka deklaruar veten të pafajshëm, duke thënë se nuk e dinte çfarë kishte brenda çanta. ‘Më tha që ishin rroba, më pagoi që t’i çoja në Milano Marittima’, u justifikuar taksisti.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Presidenti amerikan Joe Biden nënshkruan tre dokumentet e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Vetëvendosje do garojë në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri: Nesër prezantojmë kandidatët

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje...

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...