Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet për kontrabandë, rikthehet si doganier

Nga Klodiana 0

Një qytetar ka denoncuar një rast të çuditshëm ku një person që më parë ishte dënuar për kontrabandë, tani është rikthyer në punë shtetërore.

Denoncimi vjen në adresën e ish-kryeministrit Sali Berisha nga një qytetar. Personi në fjalë quhet Saimir Thaçi dhe është arrestuar më herët për shpërdorim detyre, pasi lejoi kalimin e kafesë kontrabandë nga Kosova në Shqipëri.

Aktualisht ai punon si doganier në pikën doganore të Morinit.

Postimi i plotë i Berishës:

Kontrabanda si meritë!

Arrestohet pak kohë më parë si kontrabandist por kthehet në punë duke paguar ryshfet! sb

Përshëndetje dr Sajmir Thaçi, Doganier në doganën e Morinit , në faktë ky është rikthyer në punë sigurisht me parat e kondrabandës sepse ky është arrestuar para pak kohësh për Shpërdorim , duke lejuar Kafen kondraband nga Kosova në Shqipëri, si mundet ky shtet ordiner të kthej në punë një kondrabandist ? Kujt i shërben ky shtet Narkotrafikant. Përveçse klyshve të tij. Burimet janë të sigurta madje edhe Top News e ka dhënë lajmin. Flm

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej