Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fallsifikimi në Karaburun, arrestohen tre persona të tjerë

Nga Ejona 0

Policia e Vlorës ka arrestuar edhe tre persona të tjerë për ështjen e tjetërsimit të pronës prej 220 ha truall në Karaburun. Të arrestuarit janë Blerina Dhrami, ish-nëpunëse e ZVRPP Vlorë, aktualisht avokate në qytetin e Vlorës,  Rajmond Mezi, personi në emër të të cilit është rregjistruar prona dhe Donika Besimaj, me detyrë përgjegjëse e arshivës pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë.

Personat e mësipërm janë ndaluar si të dyshuar për kryerjen e veprave penale të “Falsifikimi I dokumentave” e kryer më shumë se një herë, në bashkëpunim, “Shpërdorim detyre”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, vepra penale të parashikuara nga nenet 186/2, 248, 287 të Kodit Penal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej