Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arben Llalla: Greqia po provokon në kohën e koronavirusit, në Himarë vendoset kryqi grek

Nga 27.al 0

Në këto ditë që vendi është i izoluar për të parandaliar pandeminë globale të koronavirusit, në Himarë është vendosur këto ditë kryqi grek.

Historiani Arben Llalla ka publikuar disa foto nga Himara, ku thekson se Greqia po na provokon në kohën e koronavirusit dhe ndërkohë i kërkon përgjigje kryeministrit Edi Rama.

Postimi i plotë

Ndërtim pa leje vendoset kryqi grekë në Himarë më 3 Prill 2020. Një provokim i Greqisë në kohën e koronavirusit. Nuk e di Ramaqi çfarë do na thotë për kryqin që erdhi nga Athina dhe u vendos në Himarë. Ta shikojnë mirë shqipot. Përse grekofonët kur ndërtojnë kryqe, kisha, përmendore të kriminelëve grekë pa leje nuk i dënon Rama. Ika bashkëfshatar apo bashkëkombës? Kryqe të tjerë do vendosen nga Himara deri në Korçë se Rama i ka premtuar Greqisë për votën e BE. Ju dhjefsha BE me kushte të tilla. Financuesi i kryqit të sotëm në Himarë është Jorgo Skura. Kryqi u vendos në kohën e Karantinës. Mbetet që Edi Rama ta vërtetojë lajmin ose të na shpallë FAKE NEWS. Presim përgjigje me anë të policisë së Ramaqit në doganat shqiptare…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej