Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri mbështet qëndresën e aleancës për mbrojtjen e Teatrit

Nga 27-shi 0

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Håstad, mbështet qëndresën e aleancës për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar dhe Festivalin për Mbrojtjen e Teatrit dhe vlerësimin për arritjen që kemi pasur me Europa Nostra.

Përmes një postimi në Facebook, Aleanca për mbrojtjen e Teatrit bën me dije se së shpejti do të mirëpresim një trupë suedeze me një shfaqje në Festivalin për Mbrojtjen e Teatrit.

Postimi i plotë

Pas takimit me zonjën Elsa Håstad, ambasadore e Suedisë në Shqipëri.

Jemi të mrekulluar nga thellësia njerëzore, përgatitja kulturore, njohja e gatishmëria e saj për të na dëgjuar. Jemi të lumtur që mund të shpërndajmë rezultatin kryesor të këtij takimi:

Kemi mbështetjen e ambasadores Håstad për qëndresën tonë për Teatrin Kombëtar dhe Festivalin për Mbrojtjen e Teatrit dhe vlerësimin për arritjen që kemi pasur me Europa Nostra. Kjo që ne po bëjmë është një luftë e vërtetë kulturore.

Së shpejti shpresojmë që të mirëpresim një trupë suedeze me një shfaqje në Festivalin për Mbrojtjen e Teatrit.

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit – zyrtare sur Mercredi 8 janvier 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej