Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ambasadori u ngriti gishtin protestuesve/ Balla: PD të heq dorë nga sulmet ndaj Borchardt

Nga Ejona 0

Pas gjestit fyes të ambasadorit të OSBE-së Bernd Borchardt ndaj banorëve të Astirit, vjen reagimi i parë edhe nga rradhët e Partisë Socialiste.

Kreu i Grupit Parlament të PS-së, Taulant Balla tha se i vjen keq që PD-ja sulmon ambasadorët, të cilët mbajnë qëndrimet e institucionit që përfaqëson.

“Ambasadori i OSBE-së është ambasadori i një institucioni shumë të rëndësishëm ku Shqipëria është vend anëtar, për më shumë se kaq, Shqipëria do të ketë presidencën vitin e ardhshëm.

Mua më vjen keq që parti të caktuara në Shqipëri, për më së shumti PD-ja problemet e veta i sheh te qëndrimi i ambasadorve. Ambasadorët në çdo rast shprehin pozicionin e organizatave apo vendeve që përfaqësojnë. Dhe përfitoj nga ky rast t’i bëj thirrje PD-së të heqë dorë nga sulmet ndaj ambasadorëve”, theksoi Balla.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej