Ambasada amerikane njofton qytetarët: Në Tiranë dhe Shkodër do të… (VIDEO)

0
27

Në 100 vjetorin e marrëdhënieve mes shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar se kjo ngjarje do të shoqërohet me festë.

Javën e ardhshme do të jetë “Java e Amerikës” dhe ambasadorja Yuri Kim, përmes një videoje i fton të gjithë shqiptarët ti bashkohen festës një javore që do të zhvillohet në Tiranë ku do të ketë muzikë, ushqim dhe argëtim amerikan. Të gjitha aktivitetet do të jenë të hapur për të gjithë dhe pa pagesë.

Grupi i famshmën ‘Touch n’Go” do të vijë nga SHBA-ja për të performuar në vendin tonë ku të enjten do të keë concert në sheshin ‘Skënderbej’ ndërsa të shtunën në kështjellën e Rozafës në Shkodër. Ambasadorja Kim gjithashtu njoftoi se do të jepen edhe disa nga filmat më të fashëm amerikanë tek ‘Reja’ ndërsa do të jepen falas edhe ushqime amerikane tek ‘Pazari i Ri’.