Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Albumi i ri i Rita Orës. Ja lista e këngëve

Nga Ejona 0

 

Këngëtarja e famshme shqiptare Rita Ora në përgatitjet e fundit të albumit të saj më të ri i cili pritet të dalë në fund të këtij viti ose në fillim të 2017, ka zbuluar listën e këngëve që do të jenë pjesë e albumit.

Titujt dhe artistët bashkëpunues në këtë album:

 

 • A Little More
 • Body On Me(feat. Chris Brown) | Stefan Johnson, Balazs Harko, Tinashe Sibanda, Rosina Russell, Jordan Johnson, Robin Ellingsen, Chris Brown, Marcus Lomax & James Abrahart
 • California Lov| Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Can’t Stop Loving You| Rita Ora, Martin Terefe, Sacha Skarbek & James McCollum
 • Caught On FireRita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Cigarrette| Rita Ora, Pete Martin & Ruth Anne Cunningham 
 • Deny| Rita Ora, Martin Terefe & Nicholas Whitecross 
 • Disco Fever
 • Egyptian Cotton| Justin Tranter, Raja Kumari & Kenneth Coby
 • (Every Woman Needs a) Superman| Rita Ora & James McCollum
 • Fools Gold| Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Get a Little CloserLEAKED
 • Grateful(from “Beyond the Lights” original motion picture soundtrack) | Diane Warren
 • I Will Never Let You DownCalvin Harris
 • In the City Rita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik HermansenLEAKED
 • I’m Right HereRita Ora, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Kingdom Come
 • Last LoveMarcus Durand Lomax, Chantal Kreviazuk, Adam Johnson Stefan, Kendall Johnson Jordan & Bernard Coffee Clarence
 • Love Is Dangerous| Rita Ora & James McCollum
 • Money| Nicholas Ruth, Rita Ora & Sohn
 • No More YouShaffer Smith, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik Hermansen LEAKED
 • Not ScaredLEAKED
 • One Too Many Times
 • PoisonNolan Lambroza, Julia Michaels & Kate Nash
 • Religion(feat. Wiz Khalifa)
 • Shy| Rita Ora, Martin Terefe & James McCollum
 • Solid GroundRita Ora, August Rigo, Mikkel S. Eriksen & Tor Erik HermansenLEAKED
 • Sugar Daddy| Meghan Trainor
 • Suicidal| Rita Ora, Robert Rihmeek Williams & Carlton Mays
 • TestosteroneThomas Wesley Pentz
 • Things Can Only Get Better| Tommy Sims, Rita Ora, Martin Terefe & Sacha Skarbek
 • Tonight| Jonathan Shave, Jason Pebworth, Rita Ora, Greg Fleming & George Astasio
 • Touch the Sky
 • Us| Ed Sheeran
 • Waiting| Rita Ora & Martin Terefe
 • Where Did the Ones Go| Rita Ora, Martin Terefe & Sacha Skarbek
 • Young Dreamers(feat. Macklemore)
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej