Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Albana Vokshi nxjerr zbuluar Veliajn: Çështja është në Apel, ja si mashtroi për lekët e gjyqit

Nga Ejona 0

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka nxjerrë zbuluar kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj i cili gjatë ditës së sotme deklaroi se me ka blerë një kompjuter me paratë e gjyqit e fituar ndaj ish-deputetes.

Në një postim në rrjetet sociale, Vokshi shprehet se Erjon Veliaj gënjen për dëmshpërblimin nga gjyqi, pasi çështja është në apel ndaj edhe nuk ka marrë asnjë qindarkë nga unë.

Postimi i plotë:

Erjon Veliaj mashtron përsëri.

Erjon Veliaj gënjen për dëmshpërblimin nga gjyqi. Cështja është në apel (foto bashkangjitur), ndaj edhe nuk ka marrë asnjë qindarkë nga unë.

Mund të ketë përdorur para nga taksat tona apo para korrupsioni për të bërë shfaqjen e rradhës propagandistike duke u tallur me nxënës e mësues, për të shpërndarë më pas në media, titrat e gatshme të shkruara në zyrën e tij në bashki.

Meqënëse nga unë e kolegët e mi opozitarë Veliaj nuk ka marrë asnjë qindarkë, ai sot të bëjë transparence e të tregoje nga cilat fonde i ka blerë apo kush ja ka financuar kompjuterat që shpërndan nëpër shkolla?

E nëse ka fonde mjaftueshëm, do t’i sugjeroja t’ja dhurojë ato familjes së Ardit Gjoklajt.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej