Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aksidenti i Milotit, mjeti i invalidit shkakton 2 të vdekur

Nga Media 0

Nga aksidenti në treg u plagosën 5 persona

Aksidenti i rëndë që u shënua në Milot sot rreth orës 10.30 minuta u mori jetën 2 personave dhe shkaktoi 5 të plagosur. Një automjet i drejtuar nga një paraplegjik, është futur mes turmes në tregun gjësë së gjallë. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje autovetura me targa AA 120 NI që drejtohej nga Pashk Vokrri, 58-vjeç, banues në Pllanë të Lezhës ka ardhur me shpejtësi duke marrë para turmën e njerëzve dhe ka ndaluar në një dyqan mishi. Llesh Marku 70-vjeç gjeti vdekjen pa u nisur për në spital, ndërsa Dila Marku humbi jetën rrugës drejt spitalit të Traumës. Policia ndaloi drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej