Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Akademia e Shkencave në … tel

Nga 27.al 0

Nga Artan Fuga

Edhe Presidenti i Republikës z. Ilir Meta kthen me refuzim ligjin për Akademinë e Shkencave sepse e gjen në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet e tjera në fuqi.

Përpara një jave rreth 50 pedagogë universitetesh të mbledhur në një mjedis universitar u shprehën unanimisht po ashtu kundër të njejtave shkelje ligjore që kërkojnë ta vendosin akademinë në pozicionin e shkopit të policit për lirinë e mendimit!

Të shtunën do të tregoj me fakte se në cfarë gjendje sa komike aq edhe tragjike ndodhet tanimë ai institucion që quhet Akademi Shkencash e uzurpuar nga tre a katër vetë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej