Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

AK proteston kundër martesave gay

Nga Ejona 0

Martesat gay janë mallkim, në kundërshtim me parimet e Zotit

Aleanca Kuq e Zi protestoi sot kundër ndryshimeve në kushtetute për legalizimin e martesave gay.  Protesta është zhvilluar para Ministrisë së Mirëqënies Sociale dhe Rinisë. Protestuesit  shfaqen me një poster të kryeministrit, në të cilin shkruhet “Gayvin Rama”. Kryeministri Edi Rama shfaqet i lyer dhe i transformuar.

“Është për të ardhur keq dhe jemi këtu të protestojmë,  pasi bëhet fjalë për shpenzim e miliona euro, për këtë grup njerëzish. Nuk jemi gjykues, por nuk duhet të bëhen në public dhe dëshirat e tyre ti realizojnë ku të duan. Protestojmë në emrin e 100-ra jetimëve dhe diskutimin e mijëra shqiptarëve që janë larguar, e dhjëtëra njerëz të vrarë nga mospagimi i faturave të energjisë. Nakujtojnë kohën kur na lanë 45 vite pa besim fetar. Na kanë çuar në këtë derexhe ku jemi. Ne nuk jemi askush ti gjykojmë, por nuk është mungesë culture, por fëlliqësirat ti bëjnë diku tjetër. AK do protestojnë për çdo formë padrejtesie.”, shprehet përfaqësuesja e Ak-së.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej