Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ahmetaj për bizneset

Nga Ejona 0

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u dërgon letër bizenseve lidhur me paketën e thjeshtimit të proçedurave fiskale. Pas konsultimeve që Ministria e Financave ka bërë me bizneset, ministri u është drejtuar atyre me këtë letër për propozimet e mbërritura dhe i ka ftuar të dërgojnë dhe propozimet e tyre brenda datës 20 qershor 2016 në adresën [email protected].

Ahmetaj gjithashtu ka folur sot për ligjin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë. Sipas ministrit, ky ligj ndalon abuzimet me buxhetin në një vit elektoral. Nuk ka lënë pa përmendur edhe politikat fiskale që parashikon të ndërmerren nga qeveria sipas këtij ligji.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej