Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aeroplani i rrëzuar në Teheran u qëllua me raketa nga Irani, humbin jetën 176 pasagjerë

Nga Ejona 0

Mediat në SHBA bëjnë të ditur se aeroplani me 176 pasagjerë i rrëzuar ditën e sotme në Teheran është qëlluar me raketa tokë-ajër.

Sipas burimeve irakene dhe amerikane mësohet se aeroplani i kompanisë ajrore ukrainase Boeing 737 është qëlluar gabimisht.

Aeroplani u rrëzua vetëm tre orë e gjysmë pasi Irani lëshoi një sërë raketash në drejtim të dy bazave amerikane në Irak.

Inteligjenca amerikane arriti të dallojë dy raketa të lëshuara, mendohet të modelit SA-15, përpara se aeroplani të rrëzohej.

Të 176 pasagjerët humbën jetën, ndërsa Irani refuzon të dorëzojë kutinë e zezë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej