Abazi: Jemi angazhuar për ndryshime në Kosovë, tani momenti që të na mbështesin për ndryshim dhe në Shqipëri

Duhet të lëçisni

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Drejtori ekzekutiv i Vetëvendosjes në Shqipëri, Boiken Abazi ka pritur sot kreun e VV Albin Kurti teksa në një prononcim për mediat kërkoi mbështetje nga ai dhe Kosova për ndryshim në Shqipëri.

Abazi theksoi se të vërtetat që të tjerët i fshehin ne do t’i nxjerrim në pah.

“Në emër të qendrës së LVV i shpreha urimet për fitoren historike që Albin Kurti dhe VV kanë marrë në Kosovë. Populli në Kosovë na dha të gjithëve një shembull për të ndjekur. Si qytetarë e aktivistë nga Shqipëria kemi kontribuuar dhe jemi angazhuar për ndryshime në Kosovë. Tani është momenti që Kosova dhe z Kurti të na mbështesin për ndryshim dhe në Shqipëri. Tre kandidatë të VV janë në garë për zgjedhjet e 25 prillit.Angazhimi ynë do jetë për drejtësi dhe kundër varfërisë. Shqetësimi kryesor lidhet me pandeminë. Qytetarët janë të lodhur me padrejtësitë. Tre dekada dmeokraci dhe ende Shqipëria nuk është futur në rrugën e zhvillimit ekonomik. politika e shëndetësisë publike qartazi ka dështuar”, deklaroi ai.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...