Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A do të vijojë rezistenca e “Astirit”? Ja si shprehen banorët (Film)

Nga Klodiana 0

Banorët e Astirit kanë deklaruar se rezistenca e tyre do të vijojë ndërkohë që në këto momente po zhvillohet një takim për të diskutuar mënyrën se si do të veprojnë ditët në vijim.

Ata shprehen se shteti tregoi ndaj tyre ditën e djeshme fytyrën e tij, ndërsa argumentojnë se ndaj tyre u përdor dhuna më e tmerrshme që ka njohur vendi ndonjëherë.

Gjithashtu banorët e Astirit kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve në përkrahjen e tyre që të mos përsëriten më aktet e djeshme, si dhe shprehen se nuk janë kriminelë e shpellarë sikurse i konsideron shteti, por mbrojnë atë që është e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej