77-vjetori i Konferencës së Pezës/ Meta: T’i lëmë mënjanë interesat afatshkurta për të ardhmen europiane

Duhet të lëçisni

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që t’i lënë mënjanë interesat afatshkurta për të ardhmen europiane të vendit.

Nga ceremonia e 77-vjetorit të Konferencës së Pezës, Meta tha se objektivi ynë duhet të jetë integrimi i Shqipërisë.

“Jemi sot këtu të nderojmë Pezën sepse bëri sakrifica si asnjë krahinë tjetër. Peza u dogj, u përvëlua dhe u martirizua por asnjëherë nuk u dorëzua. Jemi sot në Pezë, në prag të 75-vjetorit të çlirimit të Atdheut, një ngjarje madhore e cila na fton të gjithëve të bashkëpunojmë sa më ngushtë. Jo vetëm në respekt të historisë dhe sakrificë, por edhe për ruajtjen e vlerave, për trashëgiminë e patriotizmit. Shqipëria gjithçka që ka, i ka përmes sakrificave. Objektivi ynë kombëtar është integrimi i Shqipërisë. Për shkak të antagonizmit politik të paprincipë, t’i lëmë interesat e shkurta afatshkurta në mënyrë që e ardhmja evropiane e Shqipërisë të jetë më e afert”, -tha Meta.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...