Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

6 raste të reja me koronavirus në qarkun e Shkodrës, 3 raste në Durrës

Nga Klodiana 0

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 6 raste të reja me koronavirus në qarkun e Shkodrës. Bëhet me dije se rastet e reja i përkasin 4 Shkodrës dhe dy Malësisë së Madhe.

Mësohet se personat që kanë dalë pozitivë gjatë 24 orëve të fundit janë kontakte të të infektuarve të mëparshëm.

Në Durrës u konfirmuan 3 raste. Raportohet se rastet e reja janë kontakte të personave që kanë dalë pozitivë më herët dhe nuk kemi të bëjmë me vatra të reja infeksioni.

Gjatë 24 orëve të fundit 4 pacientë kanë humbur jetën te spitali Infektiv, ndërsa janë konfirmuar 93 raste të reja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej