Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

6 muaj nga vrasja e Kacifasit/ 9 shtetasve grekë u refuzohet hyrja në Kakavijë

Nga Ejona 0

Në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë nga pala shqiptare u është refuzuar hyrja 9 ekstremistëve grekëve.

Arsyeja e ardhjes së tyre në Shqipëri ishte ceremonia përkujtimore në përvjetorin e 6 mujorit të vdekjes së Kostandino Kacifas, i cili u ekzekutua nga policia vitin e kaluar gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Ndëkohë në fshatin Bularat po zhvillohet sot mesha përkujtimore për 6 mujorin e vrasjes së Kostandin Kacifas.
Kostandin Kacifas u vra nga policia gjatë shkëmbimit të zjarrit në fund të tetorit të vitit të kaluar, ndërsa ngjarja shënoi tensione diplomatike mes dy vendeve. Ceremonia mortore u shoqërua me incidente në nëntor të 2018, ndërsa Shqipëria shpalli “non grata” 52 ekstremistë grekë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej