Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“30 qershori pika më e lartë e një absurdi shoqëror”/ Dom Gjergj Meta: Gjykatat thjesht po legalizojnë këtë absurd

Nga Klodiana 0

Kleriku i njohur Dom Gjergj Meta, Ipeshkv i Rrëshenit ka deklaruar se 30 qershori është pika më e lartë e një absurdi shoqëror.

Në një postim në rrjetet sociale, Gjergj Meta shkruan, se kjo është e paprecedentë në historinë e demokracisë dhe se gjykata thjesht po legalizojnë këtë absurd.

Postimi i plotë

A po shkon Shqipëria drejt një autokracie? Këtë nuk e di, ndoshta po ndoshta jo. Por me siguri, pas 30 qershorit, jemi në pikën më të lartë të një absurdi shoqëror, paprecedent në historinë e demokracisë. Gjykatat thjesht po legalizojnë këtë absurd.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej