Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

3 vite shërbim prove/ Dosja Tahiri tek apeli i SPAK, sot përcaktohen gjyqtarët

Nga Klodiana 0

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar ditën e djeshme në Gjykatën e Posaçme të Apelit dosjen ndaj Saimir Tahirit dhe ish-drejtorit të Policisë Vlorë, Jaeld Cela.

Mësohet se gjatë mesditës së sotme do të hidhet edhe shorti për të përcaktuar gjyqtarët që do të shqyrtojnë dosjen.

Kujtojmë se  ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u shpall fajtor për “Shpërdorim Detyre” dhe e dënuan me 3 vite shërbim prove.

Avokatët e tij apeluan vendimin dhe çështja tashmë do të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme e Apelit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej