“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur Kastriot Luka ka vrarë veten pasi i kërkonin mbrapsht lekët e blerjes së votës.

Ngjarja është regjistruar në Lezhë. Ish-kryeministri akuzon kandidatin socialist, Eduard Ndreca për këtë krim të rëndë.

MESAZHI I BERISHES

Vetëvritet 27-vjeçari pas humbjes së Eduard Ndrecës në fshatin e tij.

Lexoni qytetarin dixhital.

Akuzon Eduard Ndrecën se pas humbjes në fshatin e tij, i kërkoi me kërcënim të ndjerit lekët e dhëna për blerjen e votës. sb

Zoti ish-kryeministër! Po ju njoftoj që në fshatin Rrasë të Kalivaçit, qendra administrative Ungrej, banditi i rilindjes Eduard Ndreca, pasi humbi në fshatin e vet, i kërkoi duke e kërcënuar me jetë, lekët e votave mbrapsht të ndjerit Kastriot Lukës!

Ai në dëshpërim e sipër piu fotoksinë dhe fatkeqësisht ndërroi jetë 4-5 dite pas zgjedhjeve në moshën 27 vjeçare. Eduard Ndreca është trafikanti i drogës së Kashnjetit, që me lekët e drogës bleu votat në Lezhë, por populli nuk e votoi.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...