Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

22 euro një paketë cigaresh?! Si sillen shqiptarët me turistët e huaj

Nga Alma Kodra 0

 

Ne shqiptarët mburremi se kemi bregdet të bukur e kemi turizëm, por ankohemi pse sna vijnë turistët e huaj ose kur vijnë ikin të zhgënjyer. Kush e ka fajin për këtë?

Mjafton të lexoni këtë histori që ka ndarë me miqtë në facebook gazetari Agim Xhafka si më poshtë;

“Një holandez sapo bleu një paketë cigare këtu në Dhërmi. Plot 22 euro ose 3 mijë lekë të reja!!!

Dy çunat tek kioska qeshnin.

-I bëtë dëm vetes,-u thashë-Ai do lajmërojë krejt autobuzin që deri në Korfuz askush mos iu afrohet dyqaneve shqiptare.

Por çunat qeshnin. Mashtrimi iu kishte rritur adrenalinën. Qeshnin”.

-Një histori e shkurtër që tregon shumë.  A mjafton kjo histori e vogël për të kuptuar se kemi shumë rrugë për të ecur për të mësuar sjelljen korrekte me këdo, qoftë i huaj apo shqiptar, se turizmi nuk bëhet kështu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej