Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

2 anije përfshihen nga flakët pranë kufirit të Krimesë me Rusinë, 10 persona të vdekur

Nga Klodiana 0

2 anije janë përfshirë nga flakët pranë kufirit të Krimesë në Straight Kerç të hënën në mbrëmje teksa një operacion shpëtimi ishte duke u realizuar, njoftoi Agjencia Detare e Rusië, transmeton RT

Mësohet se nga ngjarja kanë mbetur të vdekur të paktën 10 persona, që mësohet se ishin anëtarë të ekuipazhit të anijes, sipas Sky News. Sipas mediave mësohet se njëra nga anijet e mallrave u përfshi nga një zjarr masiv pasi dy depozita të gazit shpërthyen në flakë dhe anëtarët e ekuipazhit u hodhën në det për t’i shpëtuar flakëve të zjarrit .

Ndërkohë, bëhet e ditur se më herët autoritetet ruse kanë ndërmarrë masa drastike në përpjekje për të parandaluar ndonjë provokim nga anijet e Marinës së Ukrainës që janë afruar në ngushticën e Kerç duke lundruar nëpër ujrat territoriale ruse.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej