Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

18 vjeçari shpallet më i forti i Shqipërisë: Kam ëndërr të bëhem pjesë e sportit Strongs Men (film)

Nga Ejona 0

Një 18-vjeçar është shpallur fitues në kampionatin e forcës në Kategorinë e të rinjve në Shqipëri.

Rei Lleshi, fiton kështu titullin si djali më i fortë shqiptar. Në një intervistë për “Top Channel” Rei shprehet se pesha maksimale që ai ka ngritur është 250-260 kg.

Mesa duke Rei ka ëndrra më të mëdha se vetëm titulli kampion i Shqipërisë. Ai do të bëhet pjesë e sportit Strongs Men, ose siç njihen ndryshe si sporti i meshkujve më të fuqishëm të botës.

“Pesha maksimale që kam ngritur ndonjëherë është 250-260, në kampionat kapa 600 kg në total në tre ushtrime shtag shtri, skuot dhe një tjetër ushtrim. Dita ime nis me 6 vezë në mëngjes të bardha sepse kanë më shumë proteinë, energji. Vaktet  e tjera çdo dy orë ku mishi, fileto e pulës përfshihet në të 5 vaktet. Kostoja  ditore shkon tek 30-40 mijë lek të vjetra.

Mund të futem për Strong Men  tek njerëzit me të fuqishëm, tërheqje kamionësh, goma, gurë shumë të rëndë. Peshat kanë rrezikun e vet, por duhet sa më shumë kujdes dhe teknikë. Unë 24 orë të ditës ia përkushtoj këtij sporti”- tregon Rei.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej