Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

16 përgjimet/ Krimet e Rënda: Hetim për nxjerrje sekreti

Nga Klodiana 0

Pas publikimit të video përgjimeve të gazetës Bild, ka reaguar kryeprokurorja e krimeve të Rënda, Donika Prela ku tha se është duke u hetuar për të zbuluar njerëzit që i kanë nxjerrë këto përgjimet.

Me një njoftim për media, Prela ankohet se bërja publike e përgjimeve ka prishur imazhin e prokurorisë.

Deklarata e plotë:

Prokuroria pranë Gjykatës Shkallës Parë për Krime të Rënda Tiranë

Tiranë, më datë 17.06.2019

NJOFTIM

Nisur nga publikimet audio të bëra sot më datë 17.06.2019 në gazetën gjermane Bild, Prokuroria e Krimeve të Rënda njofton se ka filluar veprimet hetimore për verifikimin e elementëve të veprës penale të “Zbulimit të akteve ose të dhënave sekrete” të parashikuar nga neni 295/a i K.Penal.

Po bëhet verifikimi me shpejtësi i të gjitha akteve hetimore dhe të CD-ve të përgjimeve me qëllim verifikimin e autenticitetit të audiove të publikuara.

Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaron, se po ndjek me kujdes situatën e paprecedent të krijuar që ka cënuar rëndë imazhin e Prokurorisë Shqiptare dhe që është kryer në shkelje flagrante të ligjit.

DREJTUESI I PROKURORISË

DONIKA PRELA

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej