Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Zgjedhjet në Kolonjë/ KQZ: Deri në orën 10:00 votuan 11.2% e qytetarëve

Nga Skenderi 0

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  bën me dije se deri në orën 10:00 pjesmarrja në votime ka qenë 11.2%.

Gjithashtu KQZ u bën apel të gjithë zgjedhësve të Bashkisë Kolonjë, që të shkojnë pranë qendrave të votimit dhe të shprehin vullnetin e tyre me votë.

Zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj,  në një deklaratë për mediat tha se janë ngritur grupet e numërimit, dhe sot Administrata e KQZ-së do t’ trajnojë të gjithë anëtarët e grupeve të numërimit të votave të emëruar nga KZAZ-ja nr. 73, në mënyrë që të respektohen me rigorozitet të gjithë procedurat ligjore sipas Kodit Zgjedhor, gjatë procesit të numërimit të fletëve të votimit në VNV.

kqz1

Ka nisur votimi për kryetar Bashkie të Kolonjës, nuk raportohen incidente

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej