Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zaev kundër ushtrisë së Kosovës: Koha e pa përshtatshme

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk ka përkrahur formimin ushtrisë së Kosovës, duke thënë se nuk është koha tani.

“Unë e di që edhe qëndrimi i NATO është ky, nuk është koha. Nuk na duhen tensione të reja, edhe njëherë të mos harrojmë që Ballkani nuk ka për qëllim të jetë fuci baruti”-ka deklaruar kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke komentuar formimin e ushtrisë së Kosovës.

“Apeloj te kolegët, te kryeministrat, Presidentët e shteteve, të kenë kujdes në hapat e tyre sepse obligimi jonë i përbashkët si gjashtë vende të Ballkanit Perendimorë, të cilët kemi aspirata për antarësim në BE, është që ta përparojmë bashkëpunimin ekonomik, zhvillimi rajonal të rritet, të sigurojmë paqe të përhershme dhe të kemi integrim në BE”- tha Zaev.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej