Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja e liderit serb në Kosovë, Kryeprokurori: S’kemi të dyshuar

Nga Klodiana 0

Autoritetet në Kosovë ende nuk kanë ende asnjë të dyshuar për vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla deklaroi se prokuroria ka nisur hetimet dhe se për zbardhjen e kësaj ngjarjeje janë angazhuar dy prokurorë.

“Vrasja e Oliver Ivanoviçit është duke u hetuar nga një ekip prej dy prokurorëve të Prokurorisë sonë, Nijazi Rexha dhe Jova Radoviç”, ka thënë Shyqeri Syla.

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviç, është ekzekutuar me armë zjarri në Kosovë, teksa është qëlluar me katër plumba në gjoks.

http://shqiptarja.com/kosova/2727/vrasja-e-liderit-serb-ne-kosove-kryeprokurori-skemi-te-dyshuar–463652.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej