Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vlorë, Nishani dhe Kodheli marin pjesë ceremoninë e flamurit

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë zgjedhur të kujtojnë ditën e pavarësisë në qytetin ku u ngrit flamuri 104 vite më parë.

Flamuri kuq e zi u ngrit në prani të Kreut të Shtetit dhe autoriteteve të larta shqiptare në Sheshin e Flamurit në qytetin e Vlorës dhe më pas, të pranishmit zhvilluan homazhe në monumentin e Ismail Qemalit, ku Presidenti Nishani, ministrja Kodheli dhe kryebashkiaku Leli vendosën një kurorë me lule.

Në Vlorë janë parashikuar aktivitete të ndryshmë që do të vijojnë gjatë gjithë ditës së sotme.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej