Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Veterani, që ka qenë 4 vjeç kur ka filluar lufta e 9 vjeç kur ka mbaruar

Nga Media 0

Nga Kastriot Dervishi

“Veterani”

I demonstron me grusht fatorinos dhe i thotë se është veteran. Pastaj thotë se ka lindur në vitin 1935 dhe ka luftuar shumë. Kur i thua se ka qenë 4 vjeç, kur ka filluar lufta e 9 vjeç, kur ka mbaruar, prapë thotë se është veteran. Bërtet me të madhe dhe u drejtohet të tjerëve se nuk dinë gjë sa ka luftuar ai. Se jemi në nëntor tani…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej