Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Trump heq dorë nga bizneset, për Shtëpinë e Bardhë, kujt do t’ia lerë…

Nga Skenderi 0

Donald Trump Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar këtë të mërkurë se do të largohet nga bizneset e tij, për të shmangur konfliktet e mundshme të interesit dhe për t’u fokusuar tërësisht në drejtimin e vendit.

Si kujt do të ja lerë pasurinë dhe drejtimin e bizneseve të tij, Trump do ta bëj të ditur ditën e 15 dhjetorit, ku të shpallë planin e tij në një konferencë për shtyp së bashku me familjen e tij.

Njoftimi është bërë  i ditur përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, nga vetë Donald Trump.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej