Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Treni futet mes njerëzve, 50 të vdekur në Indi

Nga Media 0

Së paku 50 persona kanë humbur jetën këtë të premte dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur pasi një tren ka përplasur turmën e njerëzve.

Në qytetin verior të Amritsarit njerëzit po shikonin një shfaqje fishekzjarrezh gjatë një festimi tradicional të Dussehra, në momentin kur treni u përplas me turmën e njerëzve.

Mediat njoftojnë se dëshmitarët në vendngjarje raportuan se mes viktimave kishte dhe disa fëmijë ndërsa kryeministri i vendit ka urdhëruar një hetim sa më të shpejtë për fatkeqësinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej