Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tifozët e Skocisë japin 5 mijë paund bamirësi për fëmijët shqiptarë

Nga Media 0

Tifozët skocezë po marrin vëmendjen e shqiptarëve për shkak të veshjes së pazakontë që kanë. Kushdo i ka hasur në rrugë ka kthyer më së paku kokën, ndërsa të shumtë janë edhe ata që i kanë fotografuar. Por për ta futbolli kalon përtej lojës, e këtë e tregon edhe bujaria që kanë treguar ndaj nesh.

Ata kanë grumbulluar një fond prej 5 mijë paundësh të cilin do ta japin si donacion në vendin tonë për bamirësi. Nëpërmjet ambasadës britanike në Tiranë ata kanë kontaktuar një organizatë e cila operon në Shqipëri dhe ndihmon fëmijët me Sindromën Down, me autizëm dhe nevoja të veçanta.

Skocia do të luajë kundër Kombëtares tonë në Ligën e Kombeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej