Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“The Shawshank Redemption”, filmi më i mirë i 30 viteve të fundit

Nga Media 0

Diskutimet se cili është filmi më i mirë i të gjitha kohërave, nuk mbarojnë kurrë. Megjithatë një ide mund të krijohet duke u bazuar tek votat e publikut. Showcase Cinemas ka realizuar një sondazh se cili është filmi më i mirë i 30 viteve të fundit dhe rezultati është: “The Shawshank Redemption”.

Ja 10 filmat më të mirë sipas sondazhit:

1. The Shawshank Redemption

2. Titanic

3. Forrest Gump

4. Jurassic Park

5. Schindler’s List

6. The Lion King

7. Die Hard

8. Pulp Fiction

9. Independence Day

10. Gladiator

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej