Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Surpriza Leiçester transferohet në Champions

Nga 27-shi 0

Leiçester i Klaudio Ranierit nuk i ka mbaruar ende surprizat, me të njëjtin ndryshim, që tashmë ka përfunduar së çuditur në Premier League, por një gjë të tillë ka filluar ta bëj në Champions. Dhelprat kanë fituar edhe ndeshjen e tretë në fazën e grupeve, 1-0 ndaj Kopenhagenit dhe kryesojnë me pikë të plota Grupin G. Për fitoren e radhës së Juventusit, këtë radhë në një fushë të vështirë si ajo e Lionit, ka menduar Kuadrado, ndërsa në Grupin F asnjë surprizë. Reali mposht pa vuajtje Legian e Varshavës, por nga pesë golat e ndeshjes, asnjë nuk pati autor Ronaldon, ndërsa Dortmundi ruan ritmin e madrilenëve duke fituar në Lisbonë.

 

Rezultatet

Grupi E

Bajer Leverkusen – Totenham                     0-0

CSKA Moskë – Monako                                 1-1

Traore 37’/ Bernardo Silva 87’

Grupi F

Real Madrid – Legia Varshavë                     5-1

Bejl 16’, Jadlloviec 20’ (a), Asensio 37’, Lukas Vaskez 68’, Morata 85’/ Radoniç 22’ (p)

Sporting Lisbonë – Dortmund                      1-2

Bruno Sezar 67’/ Aubamejang 9’, Veigël 43’

Grupi G

Klub Bruzh – Porto                                          1-2

Vosen 12’, Laiun 68’, Andre Silva 90’ (p)

Leiçester – Kopenhagen                                1-0

Riad Mahrez 40’

Grupi H

Dinamo Zagreb – Sevilja                                0-1

/ Samir Nasri 37’

Lion – Juventus                                               0-1

/ Kuadrado 76’

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej