Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulm në Nigeri, 10 persona humbin jetën

Nga Ejona 0

10 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi të armatosur në një provincë në veri të Nigerisë.

Zëdhënësi i policisë në Zamfar bëri me dije se sulmi është shkaktuar nga disa persona të panjohur të pajisur me motoçikleta.

“Të paktën dhjetë persona u vranë në sulmin në fjalë, ndërsa shumë të tjerë u plagosën”, tha Muhammed Shehu.

Të plagosurit, tha ai, u transferuan në spital për kurim, ndërkohë që pjesëtarë të shumtë të forcave të rendit janë dërguar në fshat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej