Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali me paragjykimet/ Denoncon drejtorin për abuzim seksual. Vajza 19 vjeçare digjet e gjallë

Nga Ejona 0

Një vajzë, 19 vjeçare është djegur e gjallë në publik pasi kishte akuzuar drejtorin e universitetit islamik ku ajo studionte për abuzim seksual.

Sipas BBC, 19-vjeçarja Nusrat Jahan Rafi para dy javësh ishte thirrur në zyrën e drejtorit. Atje ai e ka prekur në vende sensitive të trupit dhe para se gjërat të bëheshin edhe më keq, vajza e re u largua.

Jahan e ka denoncuar veprimin në polici por ky akt i kushtoi jetën. Policët vendas e filmuan dhe e turpëruan duke thënë se ajo gënjen. Menjëherë drejtori ngriti padi ndaj vajzës duke kërkuar dënimin e saj me vdekje dhe ajo u dogj e gjallë në publik.

Në funeralin e saj u mblodhën më shumë se 10 mijë persona për të respektuar kujtimin e një vajze që kërkoi drejtësi.

Shumë femra janë viktima të një abuzimi seksual në shtetin jugor të Azisë. Mungesa e respektit ndaj grave dhe mentaliteti se ato duhet t’u shërbejnë burrave nuk i japin të drejta të cilat në Europë konsiderohen si normale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej