Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbytet barka në një liqen në Kongo, 150 persona rezultojnë të zhdukur

Nga Ejona 0

Një barkë me motor është mbytur në pjesën lindore të Republikës demokratike të Kongos.

Si pasojë rreth 150 persona rezultojnë të humbur. Deri tani janë gjetur vetëm 4 trupa ndërsa arritën të shpëtohen vetëm 35.

Mësohet se ngjarja e rëndë ndodhi të hënën në liqenin Kivu. Barka ishte nisur drejt qytetit të Gomas, një qytet me të cilin bënin tregti dhe shumë viktima janë shitës dhe tregtare që udhëtonin me traget.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej