Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Si u përhap “lajmi” i paracetamolit

Nga Media 0

Nga Ilir Hoxholli

Si hapet lajmi?
Dikush ka vënë një lajmërim urgjent për një paracetamol që të vdes, po asnjë referencë mjeku, asnjë argument. Lajmi mori dhenë se me shpërndarjen ju bëheni shkak për të shpëtuar një jetë.

Do ta kisha besuar sikur të kishte një emër doktori, një analizë, një prononcim doktori. Në inbox qindra mesazhe, ju falenderoj miq, por lajmi ka referenca, ka argumentime.

Zoti ju dhëntë shëndet e të mos keni nevojë për asnjë ilaç farmaceutik! Amin. E solla si shembull për të kuptuar jo këtë rast, por për të kuptuar sa lehtë mund të përçohet një lajm brenda nesh…i cili nuk ka as më të voglin rregull të informimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej