Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Shtyhet vendimi i gjykatës franceze për Ramush Haradinaj

Nga Klodiana 0

Gjykata franceze ka shtyrë vendimin për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Vendimi nëse Haradinaj do të ekstradohet drejt Serbisë, apo do të lihet i lirë, do merret në seancën e datës 2 mars.

Kryetari i trupit gjykues në gjykatën e Colmar ka pyetur Ramush Haradinajn nëse pranon të ekstradohet në Serbi. Ramush Haradinaj është deklaruar kundër ekstradimit, ku ka shtuar se ky rast është tërësisht politik.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej