Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiponja

Nga Media 0

Nga Mihal Gjergji

E ndoqën pas me plumba nëpër prita
Atje ku mali puthte kaltërsitë
Ju shemb mbi krye, qielli dhe dita
Si s’mundi vallë t’i zgjonte perënditë?!

Ndihmomë, më tha, më zbritën nga flamuri
Më ngjit atje. Të prehem s’gjej dot vend
E brenda klithjes qan një dhimbje burri
Oh, vendi im, që vret simbolin tënd!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej