Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Seria A: “Stop” merkatos para nisjes së kampionatit

Nga Klodiana 0

Pak ditë më parë në “Premier League” u mor vendimi për shkutimin e kohës së merkaton së verës dhe kjo duket se ka sjellë edhe reflektimin e federatave të tjera me rëndësi në Europë.

Ankesa për afatin kalimtar të verës ka patur edhe nga drejtuesit e skuadrave më të mëdha në kampionatin italian.

“Merkato siç është për një periudhë kaq të gjatë i vë në vështirësi futbollistët. Unë them se ajo duhet të përfundojë një javë para nisjes së sezonit”- ka deklaruar drejtori sportiv i AC Milan, Massimiliano Mirabelli, për “Mediaset Premium”.

“Jam dakord që merkatoja të mbyllet të paktën disa ditë para nisjes së sezonit futbollistik”, është shprehur drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej