Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sekreti hetimor, Tahiri dhe avokati i tij nxirren nga mbledhja

Nga Klodiana 0

Pas ndëprerjes nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, mbledhja e Këshillit të Mandateve ka rinisur pa praninë e mediave. Ka qenë kërkesë e Prokurorisë që mbledhja të vijonte me dyer të mbyllura për shkak se disponojnë materiale konfidenciale të cilat nëse bëhen publike kompromentojnë procesin hetimor.

Saimir Tahiri dhe avokati i tij janë larguar nga mbledhja me argumentin për ruajtjen e sekretit hetimor. Në këto momente Prokurori po paraqet materialet sekrete kundër ish-ministrit Tahiri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej