Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritja e çmimit ujit, Bozdo: Rrjeti ka humbje me 70%, nëse reduktohen çmimi ulet

Nga Klodiana 0

Pas rritjes së çmimit të ujit në Tiranë ka reaguar edhe ish nënkryetari i Bashkisë së Trianës, Eno Bozdo.

Bozdo ka bërë me dije se rrjeti i ujit ka mbi 70% humbje që nëse do të reduktoheshin, çmimi jo vetëm që nuk do rritej por do pësonte ulje.

ERRU çuditërisht vendos të rrisë cmimin e ujit në Tiranë. Pavarësisht se UKT i ka humbjet në rrjet mbi 70%. Do të mjaftonte reduktimi i këtyre humbjeve që çmimi jo vetëm të mos rritej, por madje të ulej. ERRU, si rregull, duhet ta detyrojë UKT me pare te ule humbjet. Por ERRU i ben fresk politikes se dites, jo qytetareve.

Nqs UKT do kishte nje plan biznesi serioz, cdo banke do ta financonte, pa patur nevoje te rritet aspak cmimi ujit. P.S. Nderkaq Veliaj ka dy vjet qe mburret se e ka permiresuar ndjeshem menaxhimin e UKT. Por qartazi genjen! Me sa duket, do ta japin me koncesion. Por me pare po e kthejne ne fitimprurese….sigurisht me leket tona.”, shprehet Bozdo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej