Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Rrëshqitjet e dherave në rrugën e Kombit/ Dervishaj: Nuk ka probleme me qarkullimin

Nga Ejona 0

Zv/ministri i Ekonomise Sokol Dervishaj, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka shpallur te hapur tenderin per privatizimin e 4 hidrocentraleve, Bistrica 1, Bistrica 2, Ulzen dhe Shkopetin.

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj ka inspektuar nga afër ndërhyrjet në rrugën e Kombit, ku janë shfaqur probleme me rrëshqitjen e dherave. Dervishaj u shpreh se jane marrë masa për t’u ardhur në ndihmë banorëve dhe se nuk ka probleme me qarkullimin e automjeteve.

Dervishaj: Jemi duke u koordinuar me gjithe institucionet e tjera për t’iu ardhur në ndihmë banorëve. Ministria e Transportit dhe Drejtorite janë në gatishmëri maksimale për situaten. Pas kësaj faze do të fillojmë evidentimin dhe do ndërhyjmë për të riparuar dëmet.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>