Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Ronaldo fiton Topin e Artë për herë të pestë, barazon Messin (live)

Nga Klodiana 0

Cristiano Ronaldo fiton “Topin e Artë” për herë të pestë duke barazuar argjentinasin Lionel Messi. Ceremonia madhështore e dorëzimit të trofeut u zhvillua nën këmbët e Kullës Eiffel në Paris.

Ronaldo e ka fituar “Topin e Artë” në vitet 2008, 2013, 2014, 2016 dhe 2017, ndërsa dueli mes Messin duket se do të vijojë edhe në vitet e ardhshme, pasi të dy janë në një formë të shkëlqyer dhe rivaliteti është i madh.

Portugezi arriti që të fitonte çmimin pasi fitoi kampionatin dhe Champions League me Realin e Madridit duke dominuar në Europë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej